Prodej živých prasat je pozastaven. Prodej v půlkách dle možností.(Pokud není vyčerpána kapacita pro vlastní prodej.)

 

Prodej prasat

   
Vykrmená jatečná prasata prodáváme ve váhových kategoriích od 120 Kg. V této váze je již zajištěn nejlepší poměr masa a kostí. 
 
Váhové kategorie prasat a jejich vlastnosti: 
 
120 kg  a více    - jatečné prase s velmi libovým podílem masa, málo sádla cca do 1 - 1,5 cm špeku. Kotlety a kýty ve velikosti prodejních mas v řeznictví.
 
130 kg a více    - jatečné prase s velmi libovým podílem masa, špek cca 2,5 cm. Libový bůček, kotlety  a kýta větší.
 
140 kg a více    - dle našich zkušeností nejlepší váha prasete, špek 3 cm, velmi krásné a velké kotlety, objemná kýta. Bůček lehce prorostlý, vhodný do udírny. 
 
 
Ceny vykrmených jatečných prasat se řídí sezónními cenami.
 
 
Aktuální   cena: 41,- Kč/kg živé váhy. Prodej v půlkách 61,- Kč/kg.

(Kořínek - játra, srdce, plíce, jazyk  jsou součástí 2 vepřových půlek. Kořínek se neplatí, je přikládán k 2 půlkám, krev nutno předem objednat). Cenové rozmezí vepřových půlek je 2500,-  až 3500,- Kč. Při první objednávce je vyžadována záloha ve výši 1.000,- Kč za půlku. Opakované objednávky již nejsou pdmíněny zálohou. Zálohu lze zaplatit u nás v Pochvalově nebo na účet. 

Prodej selat

 
Několikrát do roka prodáváme selata pro domácí výkrm. 
 
Vzhledem k tomu, že si klademe za cíl maximální spokojenost našich zákazníků, prodáváme selata od 20 kg. V této váze jsou již řádně očkovaná a odčervená. 
 
Pro výkrm prasat je velmi důležitá fáze od porodu do váhy 25 kg. V této fázi se totiž rozvíjejí přírustkové vlastnosti a selata potřebují kvalitní stravu a veterinární dohled. 
 
Naše selata jsou  České bílé ušlechtilé X Česká landrase X Duroc X Pietrain.
 
Aktuální cena : 65,- Kč/kg. 

Prodej selat ukončen pro 1. pololetí 2016! 

 
Vzhledem k vysoké poptávce o selata na výkrm informujeme, že selata jsou již pro 1. pololetí roku 2016 zcela vyprodána/rezervována. Další zájemce nejsme schopni uspokojit. Rezervovaná selata budou vydávána dle harmonogramu a odběratelé budou kontaktováni po telefonu. 
 
 

Harmonogram prodeje selat v 1. 1/2 roku 2016. Vždy omezený počet selat. Velkoodběry 5 - 10 ks  nutno objednávat s dostatečným předstihem.

 
 
 
 
Prodej ukončen!!! --- 2.prodej selat v únoru.
 
 
3.prodej selat na výkrm proběhne od poloviny března 2016. Vyprodáno.
 
 
4.prodej selat na výkrm proběhne od poloviny dubna 2016. Vyprodáno.

 

Přesné termíny budou včas upřesněny.

 

 

 
 

Kontakt

Rodinný statek Pochvalov

Pochvalov 42Mobil: 799 508 589

E-mail: