Prodej masa z českých prasat, výroba a rodinný e-shop

Rodinný statek Pochvalov

Pochvalov 42
Rakovník


Mobil: 799 508 589

Bankovní spojení: č.ú. : 271 659 632 / 0300

Rodinný e-shop : www.domaci-veprovka.cz

Řeznictví v Ředhošti
e-mail:prodejprasat@statek-pochvalov.cz

Náš chov prasat

 
Máme uzavřený okruh stáda. To znamená, že nenakupujeme selata z jiných hospodářství a plemenné prasnice nebo kance nakupujeme pouze v zdravotně čistých chovech, nebo si prasnice šlechtíme. K naší šlechtitelské práci využíváme služby společnosti CHOVSERVIS, se kterou jsme velmi spokojeni.
 

V současné době po nyvýšení máme 12 prasnic plemene České bílé ušlechtilé X Česká landrase s certifikátem o původu. Tyto prasničky připouštíme přirozenou plemenitbou naším kancem Duroc X Pietrain, který má také certifikát o původu.  Tako kombinace nám zaručuje vysokou kvalitu selat a potažmo také vykrmených prasat, neboť geneticky splňují parametry požadavků na kvalitní maso. Zejména zmasilost, chutnost, šťavnatost a osvalení. 

Vzhledem k povaze našeho chovu neklademe důraz na množství narozených selat, a proto nepoužíváme žádné medicínské prostředky ke zvýšení počtu narozených selat.  

Provozujeme v našich stájích tradiční chov, tedy na podestýlce. Sláma, kterou prasatům steleme, jim poskytuje vhodné podmínky z hlediska welfare zvířat. Leží a spí na suchém podkladě a mají si s čím hrát. O tom, že jsou naše selátka a prasata spokojená svědčí fakt, že jim po narození nemusíme vyštipovat zoubky a ani jim zkracovat ocásky. Naše prasata se nenapadají ani neokusují. Mimo tyto výhody zároveň vyrobeným hnojem zásobíme místní zemědělce, kteří nemusejí kupovat umělá hnojiva. 

Co se týče stravy, tak tu od počátku vyrábíme kombinací šrotů pšeničných, ječných, hrachových a lupinných. Šroty si meleme sami z komodit, které nakupujeme od zemědělců z našeho okolí. 

Vzhledem k tomu, že nemáme za cíl superrychle vykrmená prasata, používáme pouze doplňky krmiv, tzv. biofaktory. K poradenství výživy prasat využíváme služeb český firem, kde jsou opravdoví odborníci. 

Vzhledem k tomu, že máme kapacitu 100 prasat, můžeme jim věnovat potřebnou péči. Každé prasnici denně věnujeme doporučených 10 minut na "povídání" a máme s nimi přátelský vztah. To je zejména důležité pro období po porodu a při kojení, kdy nám důvěřuje a nevadí jí, že jdeme k jejím selatům.